Regelmatig krijg ik spam. Daar heb ik uiteraard automatische mailboxen voor, zowel werk als privé. Maar soms spit ik er toch doorheen, omdat er soms dingen in een spamfolder belanden die er niet thuis horen. Privé is dat misschien lastig, op het werk kan dat problematisch zijn. Ik ben daar echter ook de beheerder van de info@ box, en die krijgt soms fantastische mailtjes.
“Hello Sir,
My name is Lucas an investment manager here in London United Kingdom; I am writing to you based on a request by a high profile investor who needs to invest his funds in your country.
Please we also need to know about the area investment you will recommend or idea of investment plans you are to propose that`s if the project is still in need of investors financial partnership funding. contact us via
email: Heb ik verwijderd
Yours Sincerely
Lucas Sihd
xxxxx Investment Management Limited
xxx, London, United Kingdom“
Los van de inhoud, die natuurlijk al alle bellen doet rinkelen…Waarom hebben ze niet op z’n minst hun best gedaan? De email komt van Lucas Sihd (whatever) volgens de handtekening. Maar de afzender is een totaal ander email adres…De bedrijfsnaam heb ik overigens verwijderd voor deze post: het is namelijk wel een echt bestaand bedrijf.
Maar goed. Ik snap de gedachtengang niet. Ik snap bij phishing dat je een bepaald percentage mensen hebt die niet opletten en er tóch intrappen. Maar hierin? Ten eerste moet je nogal wat stappen doorlopen (immers, je moet contact opnemen). Met welk doel? En daarna zal er nog wel een aantal keren een belletje rinkelen toch?
Enfin: dit was mijn overpeinzing van de dag. Nu ga ik bloed doneren. Fijne vrijdag!
Ik ben ook altijd verbaasd door zulke emails.
James Veitch heeft daar een leuke TEDTalk over gemaakt:
https://youtu.be/LiLS7U7YIdc
Fijne dag!
Wellicht dat ze niet de capaciteit hebben om veel reacties af te handelen. Hoe echter het lijkt, hoe meer reacties er zullen zijn. Mensen die hier intrappen behoren waarschijnlijk tot de doelgroep. Ik krijg ook regelmatig dit soorten berichten en kennelijk loont het de moeite want anders zouden ze er wel mee stoppen, lijkt me.
Ik heb wel eens gehoord dat ze express fouten maken in zulke mails want de mensen die daar op reageren zijn makkelijke prooien.
Ik verbaas me er ook over, en toch trappen er nog genoeg mensen in, wat heel verdrietig is. Maar de firma List en Bedrog is helaas van alle tijden, want er blijven altijd mensen intrappen, alleen gaat het meeste nu digitaal!
Ja, er is nogal wat spam!
Een greep uit de spam die ik deze week ontving:
Van RlVM
Wellicht heeft u via de media inmiddels vernomen dat er een grootschalig onderzoek plaatst gaat vinden.
Sinds kort hebben een aantal mensen bij u in de buurt zich laten testen voor Covid-19, daaruit is gebleken dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Wij vragen u daarom om verdere verspreiding te voorkomen,
U kunt via de onderstaande bijlage een sneltest afspraak voor maandag 6 december t/m vrijdag 11 december kosteloos aanvragen. Er volgt een link die ik heb verwijderd.
Van GGD Ghor
Sinds zondag 28 November zal elke senior in nederland verplicht een boosterprik halen. U bent op dag-maand-1952 (overigens geheel correct) geboren daarom ontvangt u ook deze mail. Wij van de GGD vinden de strijd tegen Covid-19 erg belangrijk. Wij vragen u voor medewerking om zo snel mogelijk een einde te maken aan deze pandemie. U kunt via de onderstaande koppeling u afspraak aanvragen voor de boosterprik.
Van Postnl
Uw pakket is onderweg
Beste ontvanger.
Onlangs heeft uw pakket ons PostNL sorteercentrum bereikt. Om uw pakket in ontvangst te kunnen nemen is het van belang om de verzendkosten te voldoen.
Na het voldoen van de verzend kosten zullen wij uw pakket versturen. Het pakket ontvangt uw uiterlijk de eerst volgende werkdag in huis of kan na 15:00 worden afgehaald op een PostNL afhaalpunt naar keuze.
Totaal invoerkosten : 3,75EUR
Let op: levering vindt plaats na het voldoen van de verzendkosten
Klik op de onderstaand link om de verzendkosten te voldoen.
Het lijkt een beetje echt, maar als je goed kijkt, dan is het heel duidelijk niet echt. Het zijn allemaal mails vanuit een @planet.nl mailadres, die van de GGD, die van het RIVM en die van PostNL. Daar trap ik dus niet in!
Maar ik vrees dat er genoeg mensen zijn die er wel in trappen! Triest!