Uitgaven 2012

Geldsnor!

Voor mijn uitgaven gebruik ik de volgende categoriën:
1. Woonkosten: hypotheek, nuts-voorzieningen, gemeentelijke belastingen excl. verzekeringen en voorlopige teruggaaf.
2. Mobiliteit (auto, trein, bus, brandstof etc).
3. Verzekeringen
4. Honden
5. Levensonderhoud
6. Kleding
7. Entertainment (horeca & vakantie)
8. Verbouwing / onderhoud
9. Overig (inclusief pinnen)
10. Afbetalingen op leningen

Voor 2012 levert dit het volgende plaatje op:

  1. Woonkosten: 19.330 EUR
  2. Mobiliteit: 8409 EUR
  3. Verzekeringen: 2255 EUR
  4. Honden: 564 EUR
  5. Levensonderhoud: 4342 EUR
  6. Kleding: 2559 EUR
  7. Entertainment: 1685 EUR
  8. Verbouwing & onderhoud: 2688 EUR
  9. Overig: 21.586 EUR
  10. Afbetalingen op leningen: 3630 EUR
  11. Eenmalig: terugbetaling belastingdienst van 3343 EUR.

De afbetalingen op leningen komt voort enerzijds uit studieleningen, maar ook omdat we ons vorige huis in 2011 met verlies hebben verkocht. En helaas hebben we in dat jaar ook nog eens een foutje met de belastingaangifte gehad en mochten we 3343 EUR terugbetalen over 2011. En omdat we daar pas in 2012 achterkwamen en we toen dus alweer 6 maanden in het jaar zaten, kunnen we in 2013 eenzelfde probleem verwachten. Onze totale uitgaven in 2012: 70.351 EUR.

Spaarquote in 2012 was laag. Er is pensioenopbouw geweest voor ons beiden en we hebben geld ingelegd in de hypotheek (190 EUR per maand is inleg banksparen). En uiteraard hebben we gedeeltelijk schulden afgelost. Al met al is onze financiële positie in 2012 met ongeveer 5.000 EUR verbeterd.

Snor

De Geldsnor, kortweg "De Snor", is een blogger die zich ergens in het midden van zijn 30-ers bevindt. Getrouwd, meerdere kinderen, werkzaam in een boven-modale functie ontdekte hij in oktober van 2019 Het Begrip: Mr. Money Mustache. Nadat hij ALLES gelezen heeft wat MMM gepost heeft, kwam het idee om zelf te bloggen: wat is er in Nederland bereikbaar, in hoeverre wijkt onze positie af van de Amerikaanse mogelijkheden? En wat schetste zijn verbazing: ondanks het feit dat MMM een begrip is, een legende, 1 van de Grote Grondleggers van FIRE, was de website "Geldsnor.nl" nog beschikbaar. Deze naam is een geuzentitel, een eerbetoon zo u blieft.